Szybki kontakt

Szybki kontakt
Szybki kontakt

Szybki kontakt

tel.:22 851-03-33 email: biuro@j200.pl

Nowy Świat 68

Nowy Świat 68

Nowy Świat to od dawna jedna z najbardziej uczęszczanych i ruchliwych ulic, oprócz pałaców arystokracji zawsze mieściły się tu pełne sklepów i biur kamienice oraz zakłady usługowe.

 

Pod tym adresem, w drewnianym parterowym budynku z XVIII wieku znajdowała się popularna piekarnia Jankowskiego.
W czasie II wojny światowej mieściło się tu główne biuro werbunkowe warszawskiego Arbeitsamtu, nad którego wejściem wisiał napis „Jeźdźcie z nami do Niemiec”. 25 kwietnia 1942 roku Jan Bytnar ps. „Rudy” – dowódca hufca „Ochota” w Warszawskiej Chorągwi Szarych Szeregów dokonał w tym miejscu brawurowego sabotażu, przerabiając ten napis na treść: „Jedźcie sami do Niemiec”. W 1944 roku budynek został zniszczony, a na jego miejscu powstał dwupiętrowy gmach znakomicie zharmonizowany z sąsiednimi zrekonstruowanymi kamienicami. Socrealistyczny obiekt według projektu Bogusława Szmidta, naczelnego architekta Międzynarodowych Targów Poznańskich, zbudowano w 1949 roku zaledwie w 54 dni. Znajdowała się tu siedziba Instytutu Radiofonizacji Kraju.

Centrum miasta

ochrona

Fizyczna ochrona budynku 24/7

Dogodna komunikacja

Obecne prace modernizacyjne zostały przeprowadzone z zachowaniem najwyższej staranności o spójność historycznej tkanki architektonicznej elewacji, natomiast wnętrzu nadano w pełni nowoczesny charakter. Obiekt wyposażono w najnowsze rozwiązania techniczne i liczne udogodnienia, charakteryzuje go efektywny rozkład pięter, a przestrzeń typu open space zapewnia swobodę aranżacji na wszystkich poziomach. ​Łączna powierzchnia budynku o funkcji biurowo-handlowo-usługowej wynosi około 5200 m² położonych na 5 kondygnacjach.

 

Nowy Świat 68 to nieruchomość usytuowana w samym centrum Warszawy przy skrzyżowaniu ulic Nowy Świat i Świętokrzyskiej, bezpośrednio przy osi Traktu Królewskiego, który wraz z historycznym zespołem miasta oraz pałacem w Wilanowie został uznany w 1994 za pomnik historii. Inwestycja położona jest w prestiżowej lokalizacji w pobliżu Uniwersytetu Warszawskiego, Pałacu Staszica, Teatru Wielkiego i Muzeum Narodowego. Nieruchomość znajduje się w doskonałym punkcie komunikacyjnym.